Prośba o interpretację gazometrii

Proszę o interpret. gazometrii zaintub. od 7dni pacjenta po zapaści po badaniu TKangiograf. z kontrastem. Pacjent z POCHP zgłosił się do szpitala z dusznościami.W badaniu TK ang. wykluczono zakrzepicę płucną i zatorowość. Stwierdzono płyn w obu płucach13 i 25 mm oraz niewielkie obszary niedodmy. W trakcie badania zasłabł. Po zapaści gazometria-kwasica O2SAT91%; PCPCO2-118. glukoza160, mocznik90, ALAT54. Przewieziony na OIOM,Po 4dobachPH-7,476; PCO2-26,2;PO2-186,8!;CHCO3 18,9;BEecf-4,7.

Aleksander Ropielewski

Pacjent znajduje się obecnie w stanie zasadowicy oddechowej, którą powinno udać się skorygować poprzez zmianę parametrów wentylacji.