Przeciwciała przeciwko wirusowi opryszczki

Witam. Czy mozliwy jest brak przeciwcial w kl IgG przeciwko wirusowi opryszczki u dziecka po 6 latach od ciazy , w ktorej przechodzilam aktywacje herpes płciowego ( pojawily sie zmiany wtedy) ? Czy moglo dojsc do zakazena w ciazy plodu , ktory przez moje przeciwciala nie wytworzył wlasnych? Neurolog mi powiedzial ostatnio ze nie bedzie przeciwcial u mojego dziecka po takim czasie od ciazy. Dziekuje

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli dziecko nie miało kontaktu z wirusem to nie będzie miało przeciwciał.