Przeciwwskazania do ćwiczenia jogi

Jakie są przeciwwskazania do cwiczenia jogi?
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Mgr Anna S Dietetyka
33 poziom zaufania

Joga jest jedną z najbezpieczniejszych form ruchu, jeśli oczywiście dostosujemy jej poziom do naszego doświadczenia. Zacznijmy od prostych ruchów, a nie od razu od zaawansowanych asan. Ćwiczenia te mogą być wykonywane przez każdego, jednak osoby z osteoporozą, skokami ciśnienia, podczas ciąży, po urazach kręgosłupa powinny być podczas tych ćwiczeń i każdych innych szczególnie uważne. Niektórzy nie ćwiczą też podczas miesiączki, choć łagodne ćwiczenia mogą ten ból ukoić. Do jogi powinno się przystępować ok 3 godziny po posiłku, aby obciążony żołądek nie przeszkadzał w skupieniu i prawidłowym wykonaniu poz. Pozdrawiam

0

1400 kcal na dobę to zdecydowanie za mało dla aktywnej trzynastolatki.
Sądzę, że córka próbuje się po prostu odchudzać, stąd pełna kontrola nad godzinami spożywanych posiłków. Jeśli chodzi o uzupełniane wartości odżywczych i nasycanie organizmu różnymi witaminami i skł. mineralnymi, to jest potrzeba zmienność diety. Jeśli córka od dłuższego czasu zajda ten sam zestaw-to nasyca organizm określonymi składnikami, zubożając w inne. Godzina spożycia ostatniego posiłku, powinna być dostosowana do godziny pójścia spać i ten posiłek powinien być spożyty na ok. 2,3 godziny przed odpoczynkiem nocnym. Nie zawsze godzina 18 jest więc odpowiednia na kolację. Myślę, że warto omówić to z córką i zaproponować spotkanie u dietetyka, który wyjaśni jej najprostsze mechanizmy działania naszego organizmu podczas odchudzania, by podeszła do sprawy racjonalnie i z pełnym przemyśleniem. Życzę owocnej pracy i pozdrawiam Panie.

0
Agata Zmorkowska Dietetyk, Poznań
32 poziom zaufania

Witam,
joga to jedna z najbezpieczniejszych form aktywności sportowej, którą można uprawiać w każdym wieku i niezależnie od stanu zdrowia.Ostrożność powinny jednak zachować osoby:

-mające problemy z równowagą;
-cierpiące na niekontrolowane skoki ciśnienia;
-chore na jaskrę;
-z zaawansowaną osteoporozą;
-w ciąży;
-ze sztucznymi stawami.
Nie oznacza to, że osoby te powinny zrezygnować z uprawiania jogi, a jedynie, że powinny to robić w sposób kontrolowany. Niekiedy konieczne jest zrezygnowanie z niektórych pozycji, szczególnie podczas ćwiczeń rozciągających.
Pozdrawiam, Agata Zmorkowska

0

Witam serdecznie
Jogę może praktykować każdy, ale przed przystąpieniem do ćwiczeń najlepiej powiedzieć nauczycielowi o swoich schorzeniach a on dobierze ćwiczenia tak, aby nie były dla nas bardzo obciążające.
Ostrożność w ćwiczeniach należy na pewno zachować jeżeli ma się niekontrolowane skoki ciśnienia tętniczego, problemy kostno-stawowe w bardzo zaawansowanej osteoporozie lub przy sztuczynych stawach oraz kobiety w zaawansowanej ciąży. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ćwiczenie jogi w 15. tygodniu ciąży

Witam, jestem w 15 tygodniu ciąży. Wszystko przebiega prawidłowo. Czy mogę zacząć chodzić na jogę, pomimo że nigdy przedtem nie uczestniczyłam w takich zajęciach?
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania

Tak może Pani uczestniczyć ale proponowałbym tylko i wyłącznie pod okiem instruktora aby ćwiczenia były wykonywane poprawnie. Proszę także znaleźć najlepiej grupę dla kobiet w ciąży lub poinformować o ciąży instruktora.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty