Kiedy można zacząć ćwiczenia na siłowni po operacji usunięcia endometriozy?

Kiedy można zacząć ćwiczenia na siłowni/fitness po operacji usunięcia endometriozy z powłok brzusznych (metodą "tradycyjną", zmiany sięgały za powięź)?

Dzień dobry, proszę udać się do lekarza przeprowadzającego zabieg celem badania i oceny procesu gojenia, zdecyduje on, czy można już podjąć aktywność fizyczną i w jakiej intensywności.