Przegroda nosowa skrzywiona i lekko powiększony prawy migdał

Witam ! otóż byłem u laryngologa, poniewaz bardzo często jestem chory. Stwierdził, że mam przegrode nosowa skrzywioną i lekko powiększony prawy migdał, co dziwne jak miałem 6 lat mialem wycinany już jeden migdał, więc nie rozumiem tego od jakiegoś czasu strasznie boli mnie migdał i jest ewidentnie powiększony. Moje pytania : 1) co mogę zrobić aby mniej chorować i wzmocnić swoją odporność 2)jakis sposob na powiekszony migdał,żeby był normalny

Powiększony migdał był kiedyś ścinany a nie wycinany pacjenci często tego nie rozróżniają ścięty migdał może odrastać ale zapewne u dziecka był to ścinamy migdałek gardłowy ani migdałek podniebienny który jest aktualnie chory należy zrobić wymaz z gardła i posiew w dobrym zakładzie mikrobiologii prawidłowo pobrany i leczyc według wymazu można zastosować szczepionki doustne domiesniowe preparaty witaminowe