Powiększony migdał a skrzywienie przegrody nosowej

Ostatni tydzień pobolewała mnie głowa po lewej stronie. Pojawiały się też częściej plamki krwi w lewej dziurce (bez krwotoku) - mam skrzywioną przegrodę nosową.2 dni temu zauważyłam powiększony (bolesny) lewy węzeł chłonny szyi i uczucie zatkania ucha (słyszę dobrze). Nie mam gorączki/bólu gardła/kataru.Internista zdiagnozował powiększony migdałek.Ale od rana-zaraz po połknięciu pokarmu pojawia się kłujący ból i trwa kilka minut.Wszystko jest dobrze gdy przełykam ślinę i płyny. Czy to nowotwór?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, niestety nie mozna po opisie czy samym badaniu lekarskim stwierdzic charakter zmiany. Jeżeli migdał miałby byc usuwany to dopiero badanie patologiczne moze to wskazać ze 100% pewnością. Zalecam ponowna konsultacje laryngologiczna. Pozdrawiam