Przepuklina brzuszna po wypadku komunikacyjnym

Mam 28 lat jestem po ciężkim wypadku samochodowym w którym min wycięto mi sledzione ,przyszyto przeponę .... Było to 15 miesięcy temu . cięcie na brzuchu jest długości 28 cm . Teraz aktualnie zrobiła się mi przepuklina brzuszna w tej bliznie pooperacyjnej ,termin zabiegu za dwa tygodnie . Maja mi wszyc pozadna siatkę ... Dlatego chciałam zapytać jak wygląda życie bo takim zabiegu ?? A cięcie ?czy to będzie kolejna nowa blizna ?? A jak z ta siatka ? Będzie jakiś dziwne uczucie ?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
W okresie około roku po zabiegu należy unikać dźwigania ciężkich przedmiotów. Operacja związana jest z wykonaniem kolejnego cięcia, w związku tym pojawi się blizna natomiast najprawdopodobniej będzie w tym samym miejscu, co blizna stara (stara blizna prawdopodobnie zostanie usunięta). Jeśli chodzi o uczucie ciała obcego to po samej operacji może Pani odczuwać dyskomfort natomiast po wygojeniu nie powinna być ona wyczuwalna. Więcej informacji uzyska Pani od chirurga, któy bezie kwalifikował Panią do zabiegu.