Przerwa w związku

Witam. Chłopak poprosił o przerwę bo ma problemy. Wiem o co chodzi, wszystko wytłumaczył. Ma pomoc specjalisty ale to czasochłonne. Nie mogę mu pomóc ale wg mnie we 2 byłoby łatwiej, on woli załatwić to sam. Kocham go ale nie naciskam i nie zmuszam do rozmów o nas. Czy lepiej go zostawić w spokoju i czekać aż się problemy skończą, przekonywać żebyśmy razem to załatwili czy pisać jak "przyjaciółka"? Robię to 3 i czekam. Powiedział że to przerwa a nie zerwanie ale on odp tylko jak ja czasem piszę

Szanowna Pani, wydaje mi się, że lepiej będzie jeśli uszanuje Pani prośbę swojego chłopaka i da Pani swojemu chłopakowi czas i przestrzeń, aby poradził sobie ze swoim problemem. Naciskanie, czy zmuszanie do związku nie byłoby dobrym postępowaniem, gdyż mogłaby Pani tym zniechęcić do siebie swojego chłopaka. Czasem wydaje nam się, że wiemy lepiej czego potrzebuje dana osoba, albo zakładamy, że każdy w chwilach trudnych i w problemach potrzebuje towarzystwa i pomocy innych osób. Wcale nie musi tak być. Każdy z nasz różnie reaguje na trudności. Warto, aby dała Pani odczuć swojemu chłopakowi, że może na Panią liczyć jeśli będzie tego potrzebował, ale jednocześnie szanowała prośbę chłopaka o przerwę w Państwa związku. Pozdrawiam, Monika Wysota

Witam!
Z Pani listu trudno mi odczytać jednoznacznie, co stanowi dla Pani kłopot. Już ustosunkowała się Pani właściwie do decyzji swojego chłopaka i wspiera go Pani na odległość. Trudno mi też dyskutować z decyzją Pani chłopaka, bo właściwie nie wiem, jaki problem ma on do rozwiązania i czy kwestia ta może mieć znaczący wpływ na Waszą relację. Ciekawi mnie natomiast, jakie uczucia Pani towarzyszą w związku z tą przerwą? Jak się Pani ma w związku z tym, że, jak odnoszę wrażenie, decyzja o przerwie nie była z Panią uzgodniona i Pani zdanie nie do końca miało to znaczenie? Jak długo ma trwać ta przerwa? Czy Pani chłopak to określił? I właściwie w jaki sposób ta przerwa ma pomóc Pani chłopakowi w rozwiązaniu jego problemów, czemu to takie ważne dla niego nie utrzymywać w tym okresie kontaktu z Panią? Jeżeli się Pani zastanowi nad tymi pytaniami (a może już Pani zna odpowiedzi na nie), to zachęcam do podzielenia się swoimi refleksjami z chłopakiem.
Pozdrawiam!

Witam, jestem pełna podziwu dla zrozumienia, jakie okazuje Pani chłopakowi. Rozumie Pani sytuację, w jakiej się znalazł i zaakceptowała Pani jego decyzję/prośbę. Jednocześnie nie zerwaliście kontaktu ze sobą i Pani może mieć "rękę na pulsie".
Nie wspomina Pani, jakiej natury problemy ma Pani chłopak, więc trudno mi wymiernie ocenić czy decyzja o "przerwie" była słuszna, ale z pewnością wynikała z jego potrzeb.
Wierzę, ze z czasem Wasze problemy miną, a sytuacja w związku się unormuje, czego gorąco Pani życzę.