Jak pokonać kryzys w związku?

Dzień dobry. Chciałabym się dowiedzieć jak pokonać kryzys między mną a moim chłopakiem ? Jesteśmy od roku czasu razem On nie chcę rozmawiać o problemach uczuciach co powinniśmy zmienić po prostu tego unika bo nie lubi rozmów czuję ze sie oddalamy od siebie mamy slabszy kontakt o wiele on nie jest juz romantyczny i kochany jak kiedys mam wrazenie ze lepiej mu samemu dla mnie ma malo czasu widujemy sie tylko sobota niedziela on powtarza ze nie przestaje mnie kochac tylko ma dosc mojego czepialstwa

Warto zapytać chłopaka, czego by od Pani oczekiwał, jak wyobraża sobie Waszą relację - nie tyle w sensie rozmowy o problemach, ale konkretnych wskazówek. Będzie ani mogła wówczas zobaczyć, czy i dla Pani jest to akceptowalne i powiedzieć jemu, czego by Pani od niego oczekiwała. Wspólnie ustalicie "nowe zasady" w relacji i sprawdzicie, jak się z nimi czujecie, by podjąć dalsze decyzje.

Witam.
Staram się zrozumieć Pani zasmucenie wynikające z opisanego problemu.
Proponuję Pani rozmowę - życzliwą, szczerą, nieoceniającą. Proszę zapytać partnera czego potrzebuje, jakie są jego oczekiwania, ale również proszę pamiętać o powiedzeniu swoich uczuć, potrzeb i oczekiwań.
Myślę, że rozmowa przebiegająca w pełnym zrozumieniu, akceptacji i uważności jest najlepszym lekarstwem.
Poza tym może Pani pokusić się o różne aktywności, które spowodują że spędzony razem czas przybliży Państwa do siebie. Może to być wspólna wycieczka, romantyczny spacer, kolacja tudzież pójście do miejsc dla Państwa ważnych oraz budzących pozytywne emocje i skojarzenia.
Życzę odwagi i powodzenia,
Dariusz Pysz-Waberski

Witam serdecznie, jest Pani zaangażowana w związek, zależy Pani na chłopaku, ale on się oddala i mówi, że ma dość ,,czepialstwa,,. Skoro prośby o rozmowę nt problemów w związku nie skutkują, to może warto byłoby zrobić coś innego niż dotychczas, może to dobry czas żeby zajęła się Pani swoimi potrzebami, określiła cele życiowe, rozwijała pasje, dała ,,oddech,, sobie i chłopakowi, myślę, że to pomoże zmienić jakość waszej komunikacji, zwłaszcza, że chłopak deklaruje, że Panią kocha, Pozdrawiam

Witam,
Warto dopytać, co ma chłopak na myśli mówiąc, że ma dość czepialstwa" oraz przede wszystkim porozmawiać o wspólnych oczekiwaniach i potrzebach dotyczących tego, jak powinien wyglądać Państwa związek, dalsze jego losy.
Rok czasu razem, to dobry czas na pewne podsumowanie, weryfikacje oraz podejmowanie tematów planów i wizji przyszłości, zwłaszcza, że jest Pani w okresie młodej dorosłości.
Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek

Witam, proszę porozmawiać z chłopakiem o wzajemnych potrzebach i oczekiwaniach. O zmianach które Pani zauważyła, czy jest możliwe aby partner powrócił do zachowań za którymi Pani tęskni. Czy można tak przewartościować związek aby obie strony mogły czuć się dobrze w relacji. Pozdrawiam serdecznie