Przerwy w oddawaniu stolca u 4-miesięcznego dziecka

Jestem mamą 4 miesięcznego Michałka, mój synek do 2,5 miesiąca robił codziennie kupkę, z dnia na dzień przestał ją robić i za pierwszym razem przerwa trwała 8 dni, bojąc się o jego zdrowie podałam mu "wlewkę" i po około 1,5 godz. zrobił dużą ilość kupki, nie było to zatwardzenie, później znów nastąpiła przerwa i tak trwa do dziś, ma już 4 miesiące i robi kupkę raz na 11 dni (dodam, że tylko po wlewce), nie wiem czy mam czekać nawet 2 tyg. aż sam zrobi? karmiony tylko piersią, co robić?

Milena Lubowicz

Zwykle mówi się, że dziecko karmione piersią może oddawać stolec raz na 10 dni i radziłabym dłużej nie zwlekać z pomocą dziecku w wypróżnieniu. Myślę, że należy też ocenić ten problem przez pryzmat rozwoju dziecka i przybierania na wadze, dlatego proszę przy okazji porozmawiać z pediatrą. Radzę też bardzo uważać na to, co Pani je.
Pozdrawiam