Przewlekłe WZW typu B i nieudane leczenie Zeffixem a starania o dziecko

Witam, jestem mężczyzną w wieku 25 lat. Choruję na przewlekłe wzwb, jestem po nieudanym leczeniu interferonem. 2 miesiace temu zacząłem leczenie zeffixem, czy podczas leczenia można starać sie o dziecko? Chodzi mi o leczenie wszystkimi analogami? Lekarz nic mi na ten temat nie wspominał, a zdania się podzielone

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Lamiwudyna jest preparatem dobrze tolerowanym, przy długotrwałym stosowaniu nie obserwowano istotnych działań niepożądanych. Może być przyjmowana z innymi lekami, nie powinna być przeszkodą przy próbach zapłodnienia.