Przyjmowanie leku Acard a przesunięcie zabiegu usunięcia polipa i torbiela w krtani

Na zaplanowany zabieg usunięcia polipa i torbiela w krtani czekałem 6-mcy. W dniu przyjęcia, lekarz zapytał - czy biorę Acard- tak biorę odpowiedziałem. To niestety zabieg musimy przełożyć ponieważ podczas zabiegu wystąpi krwawienie a lek należało odstawić 5 dni przed zab. To dlaczego podczas ustalania terminu nie powiedziano mi o tym ( był wywiad na temat akt. zdrowia i jakie leki biorę) I tak termin - przesunął się o kolejne 3-mce.

Leczenie przeciw krzepliwe jest czasami niezbędne. Od dawna zmieniło się postępowanie przedoperacyjne w takich przypadkach. Na dzień przed operacją podajemy nawet większe dawki tych leków aby nie doszło do zakrzepów i zatorów w trakcie czy też po operacji. Nie rozumiem więc.Zbadano Panu parametry krzepliwości przed odmową?. To jakiś mały ośrodek?Acard to przecież zwykła aspiryna.