Przyjmowanie leku Depakin a problemy z jelitami i trawieniem

Od ok pół roku przyjmuję depakinę w dawce 600 i 600 i od tego czasu nie mogę się uporać z silnymi problemami z jelitami ( chyba stan zapalny) i trawieniem. Czy może to być efekt tego leku? Przez tydzień stosowałam dietę dr Dąbrowskiej, (warzywna) która mi nieco pomogła, nie mam pewności jednak czy mogę ją stosować wraz z tym lekiem. Dziękuję za odpowiedź

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości jak najbardziej mogą być konsekwencją przyjmowanego leku. Warto jednak skonsultować się ze specjalistą gastroenterologiem, który wykluczy schorzenia stricte gastrologiczne.