Rosnąca ciemna narośl w odbycie

Witam. Mam pytanie dotyczące odbytu. Chyba zaczęło mi się to w ciąży choć tego nie jestem pewna. Zauważyłam rosnącą ciemną okolicę odbytu. Mam też tak, że jak się wypróżnię to potem jeszcze na papierze znajduję resztki (małe) odchodów. Stolce dobre, bez krwawień. Jeszcze przed ciążą rzadko ale jednak budził mnie rwący ból w odbycie. Jaka może być przyczyna? Do jakiego lekarza się udać?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do proktologa. Prawdopodobnie jest to związane z chorobą hemoroidalną.