Rozdęty, wypełniony treścią żołądek z kilkoma niecharakterystycznymi chłonnymi wzdłuż krzywizny mniejszej i większej
Wątroba niepowiększona. W segm. 8 widoczne policyklicznych zarysów ognisko 35x34x32 mm niskiego sygnału w obrazach T1, wysokiego syg. w obrazach T2 za. ulegające odobwodowemu punkcikowatemu wzmocnieniu po CM, utrzymującemu się w fazie później badania, obraz MR sugeruje zmiane o charakterze naczyniaka. Podobne zmiany o wielkości 6mm-7mm w seg. 5i 6 wątroby. Zwraca uwagę rozdenty wypełniony treścią żołądek z kilkoma niecharakterystycznymi chłonnymi wzdłuż krzywizny mniejszej i większej. Co dalej?

MĘŻCZYZNA, 36 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania
Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by wiarygodnie zinterpretować podany wynik nie znając żadnych danych klinicznych (aktualne objawy, historia choroby, itd). Sugeruję zatem, by wynik ocenił lekarz, który zlecił wykonanie badania.