Różnice pomiędzy pęknięciem szkliwa a zęba

Witam. Zostalem wczoraj mocno uderzony w warge przez co zostala rozerwana i 2 zeby zostaly leciutko przesuniete do tylu. Na obu zebach mam po jednej poziomej rysie. Duzo czytalem i wiele osob mowi cos innego lecz wiekszosc o peknietym szkliwie. Zeby nie bola, jedynie przy naciskaniu. Czy jest szansa ze to nie jest pekniecie szkilwa lecz zeba i jezeli zostanie nie leczony wypadnie ? Mieszkam za granica i nie mam mozliwosci pojscia do stomatologa. Prosze o szybko odpowiedz. Z gory dziekuje.

istnieje możliwość, że pęknięcie obejmuje cała szerokość zęba. Niestety w takim przypadku porada i leczenie lakarza stomatologa jest niezbędne Należy wykonać rtg naruszonych zębów i ocenić, czy nastapiło złamanie całego zęba, a także czy zęby nie maja objawów zwichnięcia. Przypuszczalnie, w takim przypadku, należałoby zęby przeleczyć endodontycznie (kanałowo) i w zalezności od pęknięcia zaopatrzyć zachowawczo lub protetycznie