Rozpoznanie adenocarcinoma invasivum ventriculi

Serdecznie witam. Mam 39 lat pare dni temu dostałam wynik histo. Rozpoznanie adenocarcinoma invasivum ventriculi. Wiem że to rak czy mam się mocno bać i co dalej ? LUCYNA

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Rokowanie zależy od stopnia zaawansowania choroby. Wnioskuję że rozpoznanie postawione jest z badania wycinków po gastroskopii. Należy jak najszybciej zglosić się do chirurga onkologa celem ewentualnego zakwalifikowania do zabiegu chirurgicznego. Po zabiegu nastąpi dokładniejsza ocena histopatologiczna. Z takim rozpoznaniem zostanie podjęta decyzja o dalszym leczeniu w Poradni Onkologicznej.