RTG stawów skroniowo-żuchwowych u 43-latki

z podejrzeniem zapalenia stawu żuchowow-skroniowego trafiłam na rtg. wynik rtg jest następujący: Zdjęcie rtg stawu skroniowo-żuchwowego prawego wykonane metodą Schullera wykazuje tylne ustawienie głowy żuchwy w zwarciu. Celem dokładnej oceny stawu wskazane wykonanie zdj rtg met.Schullera w zwarciu i rozwarciu. Rozumiem, że to nie jedt żaden wynik. I nic z niego nie wynika?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

aby rozpoznać chorobę konieczne są 2 zdjęcie. Jedno wykonane w zwarciu (zamknięte usta) drugie w rozwarciu (otwarte usta.) Proszę udać się do lekarza kierującego na badanie.

Pozdrawiam.