Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 7 6 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Rumień w boreliozie a stosowanie antybiotyków

Wg. "doktora Google" - są dwie metody leczenia boleriozy:(podejrzenia - był rumień dokładnie tydzień po ugryzieniu) - już dwa tygodnie biorę antybiotyk -sporą dawke doxycyclinum - 400 mg dziennie, podobno mam stosować jeszcze 2 tygodnie po 200 mg. Czy to wystarczy? Czy powinienem stosować antybiotyki dłużej? Czy tylko antybiotyki? Czy tylko jeden? Rumień był mniejszy o "typowego" ale duży, więc - jeśli wykluczymy zwykłą alergię (raczej nie mam) - to raczej był kontakt.... Dzięki za poradę. Pzdr
MĘŻCZYZNA, 46 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Nowe zalecenia ILADS mówią o 6 tyg. Do doxy trzeba dorzucić jakaś amoxycyline i plusy z Tinidazolu

Specjalista chorób wewnętrznych. Członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Boreliozy i Chorób Odkleszczowych (ILADS). Specjalizuje się głównie w leczeniu przewlekłych infekcji oraz chorób odkleszczowych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy