Ryzyko nowych żylaków po operacji

mam 21 lat i szykuje mi sie operacja na zylaki.Jakie sa szanse ze po peracji zylakow wyjda one na nowo?

Aleksander Ropielewski

Jest to bardzo prawdopodobne ponieważ młody wiek w jakim pojawiła się konieczność operacji żylaków u Pani i ich tendencja do większego występowania w starszym wieku i predyspozycje genetyczne (ujawniły się one u Pani młodo) oraz Pani płeć z dużym prawdopodobieństwem pozwalają powiedzieć, że w przyszłości będzie Pani miała żylaki (w innych miejscach, ponieważ te zostaną wyrwane, jeżeli operacja sklerotyzacji to mogą nawrócić w tych samych miejscach)

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Niestety jest na to duża szansa, choć w przypadku młodych osób nie jest ona zbyt duża.