Samookaleczanie, myśli samobójcze, lęk przed kontaktem z ludźmi

Witam. Od kilku lat zmagam się z takimi problemami jak samookaleczenie, myśli samobojcze, lęk przed kontaktem z ludźmi i ogólnie złe samopoczucie psychiczne, które nasila się okresowo. Czy powinnam udać się z tym problemem do psychiatry? A jeśli tak, czy moja rodzina musi się o tym dowiedzieć? Jestem pełnoletnia, jednakże mieszkamy razem. Bardzo dziękuję za wszelkie informacje.

Witam, uważam iż koniecznie powinna udać się Pani do lekarza psychiatry, który zapewne doradzi także kontakt z psychologiem. Jest Pani pełnoletnia a obu specjalistów obowiązuje tajemnica zawodowa. Warto sobie pomóc i nie ,,męczyć" się samotnie z tym stanem, uzyskać wsparcie od lekarza i psychologa. Do lekarza psychiatry w ramach NFZ(bezpłatnie) nie potrzebne jest skierowanie. Pozdrawiam serdecznie.

Witam
To zastanawiające dlaczego nie chce Pani podzielić się swoją trudną sytuacją z rodziną. Chroni ich Pani? Boi się ich?
Samej bardzo trudno poradzić sobie ze wszystkim. Zachęcam do wizyty u psychiatry i podjęcia psychoterapii.

Serdecznie pozdrawiam