Siedzący tryb pracy i bóle kolan

Witam, piszę z prośbą o udzielenie informacji otóż mój mąż ma siedzący tryb pracy, mało ruchu, a ostatnio po niedużym wysiłku fizycznym zaczęły boleć go kolana a dokładnie z boku kolan 3 dni smaruje bolące miejsca maścią Diclac , ale nie czuje ulgi. I w tym miejscu moje pytanie co może być przyczyną tego stanu? czy to może być jakaś choroba? serdecznie proszę o pomoc. Pozdrawiam, E. Cierpisz

Lek. Katarzyna Szymczak

Może po prostu się nadwrężył, przetrenował po długim okresie bez żadnej aktywności fizycznej, sugeruję teraz odciążyć konczyne, dalej smarować maścią, jeśli za kilka dni nie będzie poprawy, wtedy udać się do lekarza.
Pozdrawiam