Bezobjawowe zapalenie płuc a silny kaszel

Dzień dobry, chciałabym zadać pytanie dotyczące bezobjawowego zapalenia płuc. Czy bezobjawowe zapalenie płuc jest mniej groźne od objawowego? Towarzyszy mi jedynie silny kaszel i ból w klatce piersiowej, nie mam w sumie żadnych innych objawów, natomiast bezobjawowe zapalenie płuc zostało zdiagnozowane. I zastanawiam się czy jeśli faktycznie będę brała leki, leżała w łóżku itp. to bezobjawowe zapalenie płuc "zatrzyma się" na etapie kaszlu i bólu w klatce piersiowej czy jednak istnieje możliwość, że choroba rozwinie się bardziej, pojawi się gorączka, bóle itp. Chciałabym również zapytać o jakiś dobry lek na kaszel przy bezobjawowym zapaleniu płuc. Czy istnieje coś, co można polecić w takim przypadku? Kaszel strasznie mnie męczy, aż dusi i bardzo chciałabym się go pozbyć. Z góry dziekuje za odpowiedz :) pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Ciężko tak naprawdę określić. Proszę koniecznie zgłosić się do swojego lekarza. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie lecznicze.

Lek. Katarzyna Szymczak

Brak objawów nie musi się wiązać z mniej groźnym przebiegiem, jeśli podejrzewa Pani u siebie zapalenie płuc proszę wybrać się do lekarza, który po badaniu zadecyduje o diagnozie i leczeniu.
Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Niemożliwe jest aby zapalenie płuc było bezobjawowe (zresztą sama Pani pisze, że ma kaszel i ból w klatce piersiowej, które są typowymi objawami zapalenia płuc). Każde zapalenie płuc wymaga konsultacji z lekarzem i leczenia, a mało nasilone objawy nie oznaczają, że choroba jest nie groźna.