Skąpodrzewiak u 74-latka

Dzień dobry U mojego ojca (lat 74) stwierdzono skąpodrzewiaka o wymiarach 8x4x7 cm. Ojciec odmówił leczenia. Jakie mogą być objawy uciążliwe dla otoczenia? Co ewentualnie można zrobić?

Witam , nie potrafię powiedzieć nic konkretnego nt. przyszłości rozwoju choroby i związanego z tym stanu pacjenta , gdyż opisy naukowe przedstawiają bbb.różne przebiegi!!! Proponuję poczytać w net-cie! z.żurawski