Skoki tętna u płodu w 36 tygodniu ciąży

Witam jestem w 36 tygodniu ciazy i 5 dni, bylam dzis u lekarz prowadzacej na ktg, tetno dziecka skakalo od 140 do 175 tak nagle, lekarka prowadzaca skierowala do szpitala bo tetno wd. Niej bylo nie pokojace, podejrzewala okrecenie pepowiny. W szpitalu zrobili ktg i skoki tetna nadal takie byly od 140 do 180 nawet, w szpitalu stwierdzili ze to normalne, dlaczego dla lekarz prowadzacej bylo zagrozenie a w szpitalu, ze jest ok ?? Jakie sa normy tetna dziecka?? Prosze o rade

Milena Lubowicz

Prawidłowe tętno płodu może się równać nawet 170-180/minutę, chociaż średnio jest to między 110 a 160 uderzeń na minutę. Ważna jest zmienność- żeby w określonych sytuacjach tętno rosło, no i żeby nie spadało zbyt nisko, bo to jest groźniejsze.
Pozdrawiam