Skuteczność laserowego usuwania trądziku

Dlaczego większość dermatologów/lekarzy uważa, że laserowe usuwanie trądziku nie jest aż tak skuteczne? Czy jak się usuwa laserowo to trądzik wraca np po miesiącu? To co lepiej zrobić, żeby szybko usunąć ten trądzik? Leczenie maściami, żelami jest długie przecież i nie zawsze lek jest trafiony przez dermatologa...

Ponieważ bardzo często zdarza się tak, iż po takim leczeniu powstaje dużo blizn i przebarwień. Ja stosuję w Klinice do leczenia trądziku terapię lekową+ zabiegi peelingów medycznych, jesli nie ma przeciwwskazań łączę zabieg z mikrodermabrazją.