Skuteczność leczenia gronkowca staphlococcus aureus MRSA

Witam KUBA ,czy staphlococcus aureus MRSA można tego gronkowca wyleczyc absolutnie do końca ,że go już sie nie ma na zawsze ,czy go tylko sie uspi i zaleczy ,czy może on się kiedyś uaktywnić ,i czy ma ten gronkowiec jakies negatywne potem skutki w życiu i organizmie ,chodzi mi o choroby które potem mogę mieć przez to świństwo ,czy odporność jest mniejsza i czesto się choruje przez tego gronkowca ,i co może mnie jeszcze spotkac `prosze o odpowiedz bo nikt nie chce mi coś powiedziec na ten temat ,

Co będzie w przyszłości to ja nie wiem. Jeśli jest zakażenie to staramy się zastosować antybiotyk i całkiem wyleczyć chorobę. Skuteczność zależy od wrażliwości na antybiotyk i od chorób towarzyszących, a także od miejsca zakażenia i możliwości penetracji antybiotyku do tego miejsca.