Spadek masy ciała w cukrzycy ciążowej. Czy to zagraża dziecku?

Witam!
Jestem w 29 tygodniu ciąży. Stwierdzono u mnie cukrzycę ciążową. Stosuję się do diety i wyniki z glukometru mam dobre. Zaniepokoiło mnie to, że zaczęłam tracić na wadze odkąd zaczęłam stosować tę dietę.
Martwię się, bo nie wiem, czy to dobrze czy źle? Przed ciążą ważyłam 74 kg przy wzroście 162 cm. Teraz w 7 miesiącu ważę tyle samo. W trakcie ciąży schudłam 2 kg, a ostatnio to nadrobiłam. Teraz znowu utrata wagi. Boję się, że coś może jest nie tak.
Proszę bardzo o odpowiedź

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Karolina Dębska

Witam
To normalne, że po przejściu na dietę cukrzycową traci Pani na wadze. Jest to skutkiem mniej kalorycznego jedzenia. Całe szczęście dieta cukrzycowa jest dietą pełnowartościową i z pewnością Pani dziecko nie chudnie tak jak Pani, a ma zapewnione zdrowe i kompletne substancje odżywcze.
Proszę przestrzegać diety, jeść różnorodne zdrowe produkty i się nie martwić. Będzie Pani zgrabną Mamą!
Pozdrawiam