Spóźniający się okres a przyjmowanie antykoncepcji i antybiotyków

Biorę tabletki SYLVIE 20 i ostatnia tabletkę wzięłam w sobotę, po ostatnim opakowaniu dostałam krwawienia jeszcze w dniu skończenia opakowania...dziś jest 3. dzień a ja dalej nie mam okresu...mogę powiedzieć także, że podczas brania tabletek teraz przyjmowałam także tabletki dopochwowe i antybiotyk doustny, ponieważ miałam zakażenie...oraz dwa inne antybiotyki i scopolan na problemy z jelitami...i nie wiem czy mam się czym martwić? ostatni raz współżyłam w sobotę z prezerwatywą...poradźcie
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. Krwawienie z odstawienia następuje zazwyczaj 3-4 dni po odstawieniu tabletek. Jednak stosowanie antybiotyku może obniżać skuteczność działania tabletek antykoncepcyjnych, radziłabym więc wykonać test ciążowy.