Stosowanie antybiotyku po ekstrakcji ósemki

Dziś rano miałam usuwaną chirurgicznie ósemkę. Przed zabiegiem brałam już antybiotyk. Zastanawiam się, jak długo powinnam odczekać, aż coś zjem i kiedy umyć zęby. Czy powinnam myć ranę normalnie szczoteczką? Nie podrażnię w ten sposób szwów?

Szczotkowanie powinno odbywać się normalnie, regularnie jednak z ominięciem rany poekstrakcyjnej. Płukanie ust na zasadzie "przelewania" z jednej strony na drugą. W razie jakichkolwiek wątpliwości proszę zgłosić się do lekarza przeprowadzającego zabieg.