Stosowanie Asubtelli na plamienia owulacyjne a starania o dziecko

Witam. Ponieważ występują u mnie obfite i długotrwałe plamienia w okresie okołoowulacyjnym których nie udało się powstrzymać luteiną, lekarz przepisał mi asubtelle na II fazę cyklu do przyjmowania od 13 dc do 23 dc (przez 10 dni do miesiączki). Ponieważ od 3 lat staramy się o dziecko, martwi mnie to, czy w czasie leczenia niedomogi hormonalnej asubtellą możemy nadal starać się o ciążę? Czy należy wstrzymać starania?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji jest to zakazane.