Stosowanie Avamysu przy zatkanych zatokach

U mojego 7 letniego dziecka zdiagnozowano zatkane zatoki (robione USG zatok) - stosujemy Avamys do noska i szczepionkę Ismigen (pierwsza dawka). Po miesiącu jest dużo lepiej ale zatkany nosek nadal pozostaje. Stąd moje pytanie - jak długo trwa takie leczenie i czy wyżej wymienione leki po dłuższym leczeniu pomogą pozbyć się zatkanego noska?

- Avamys powinno się stosować góra 6 tygodni, a szczepionkę trzeba przyjąć w pełnych dawkach
czy wyżej wymienione leki po dłuższym leczeniu pomogą pozbyć się zatkanego noska?
- na pewno znacznie pomogą, ale nikt nie da gwarancji, że niedrożność całkiem ustąpi
- najlepiej jeszcze w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z laryngologiem