Stosowanie dawki Euthyroxu

Co oznacza dawka podtrzymująca podczas stosowania Euthyroxu? Stosowałam dawkę 25 jednak po skoku TSH endokrynolog zalecił mi dawkę 75 w postaci 1,5 tabletki wiec wychodzi dawka ponad 100 czy to nie za duże podwyższenie na raz?

Szanowna Pani,
dawkę leku ustala się w oparciu o wyniki badania TSH, dawka 100 ug to przeciętna wielkość stosowanej dawki tyroksyny. Proponuję to skonsultować z endokrynologiem.
Pozdrawiam
dr R.Anielski