Stosowanie leków przy nadciśnieniu

Witam, mam 23 lata, po stwierdzonym nadciśnieniu (165/90) zostały przepisany mi takie leki jak walsartan 80 mg z rana, w południe Indapen SR 1.5 mg + kalipoz, na wieczór 5 mg amlodypiny, po kuracji tymi lekami ciśnienie utrzymywało się na poziomie 130-145/80-90. Od tygodnia amlodypine mam zastąpioną nebiwololem i od tej chwili ciśnienie utrzymuje się na poziomie 110/75 z rana, a wieczorami rzadko przekracza 120. Czy zatem jest potrzeba łykania walsartanu z rana przy ciśnieniu 110?
23 LAT ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Zmiana leków została wprowadzona niedawno, bo tydzień temu. Powinien się Pan wstrzymać minimum 2-3 tygodnie by upewnić się na jakim poziomie ciśnienie ustabilizuje się przy obecnych dawkach.
Wszelkie zmiany w dawkowaniu oraz kombinacji lekowej powinny być konsultowane z lekarzem prowadzącym i leczącym Pana nadciśnienie tętnicze.