Stosowanie Nuva Ring a dodatkowe zabezpieczenie

Witam, ginekolog przepisała mi krążek nuvaring. Zaleciła włożenie go w 5 dniu cyklu (tak zrobiłam) i dodatkowe zabezpieczenie przez pierwszy miesiąc. Według ulotki należy dodatkowo się zabezpieczać przez 7 dni. Jak to rozumieć? Proszę o radę.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

ulotka zawiera tylko ogólne zasady. Jeśli lekarz stwierdził, że powinna Pani stosować zabezpieczenie przez miesiąc to zrobił to na podstawie badania ginekologicznego. Sugeruję Pani stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego.

Pozdrawiam.