Stosowanie okularów a ryzyko pogłębienia wady wzroku

Witam. Byłam u okulisty i dostałam receptę na okulary +0,5 prawe i lewe. Natomiast mi się wydaje, że z bliska widzę dobrze a z daleka gorzej - nie powinnam mieć w takim razie minusów? Czy mam nosić te okulary? Jeśli tak czy cały czas czy tylko do czytania i komputera? (bo pani dr stwierdziła, że do chodzenia kiedy chce, a do czytania i komputera cały czas). Czy oczy się nie rozleniwią jeśli będę nosiła okulary i wada się nie pogłębi? Dziękuję z góry za odpowiedź

witam,
nie mam podstaw aby podważać badanie wykonane przez okulistę.
Jeżeli ma Pani wątpliwości proponuję ponowną wizytę u tej Pani doktor albo wizytę u innego lekarza okulisty.