Strzelanie chrząstki łuku żebrowego a możliwe przyczyny

Strzela mi żebro po lewej stronie, jest to dolne żebro, ostatnie, a dokładniej chrząstka łuku zebrowego. Przy chodzeniu czy siedzeniu nie ma tej dolegliwości, tylko podczas mocnego śmiechu, najpierw nie wiedziałam co to ale dotknęłam luk żebrowy i wtedy poczułam ze przy nacisku przeskakuje, po prawej stronie tez bo to w końcu chrząstka ale tylko lekko. Chciałam zapytać co to może być? Dodam ze nie miałam żadnego urazu, zauważyłam niedawno właśnie podczas śmiechu ze ten luk zebrowy tak strzela.

Magdalena StusiĹska

Szanowna Pani- z takim pytaniem najlepiej udać się do ortopedy, ponieważ bez badania trudno się wypowiedzieć.