Stwierdzenie autyzmu u dziecka a brak cech dziecka autystycznego

U naszego dziecka stwierdzono autyzm my jego rodzice uwazamy ze nasze dziecko jest zdrowe. Co robic w takiej sytuacji-synek jest przeciwienstwem autystycznego dziecka ma jedynie kilka takich zachowan.Pomocy!;-(

Witam. Najrozsądniej jest skonsultować się z innym specjalistą lub nawet dwoma innymi specjalistami. Żeby mieć pewność. Warto ufać swojej rodzicielskiej intuicji, Pozdrawiam

Witam. Jeśli nie zgadzacie się Państwo z wynikiem diagnozy, zawsze można ją powtórzyć w innym ośrodku zajmujacym się diagnozą i terapią dzieci ze spektrum autyzmu. Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

Witam,
mam wrażenie, ze pisze Pani już po raz drugi, jednak żeby udzielić Państwu wsparcia potrzebowałabym dokładniejszych informacji. Rozumiem, że problem jest ciężki, rozumiem, ze Państwo inaczej widzą swoje dziecko, trudno mi stwierdzić po tak krótkiej informacji kto ma rację, chciałabym pomoc, bardzo prosiłabym o bardziej szczegółowe informacje.Może Pani pisać do mnie bezpośrednio na maila. Czekam na wiadomość. Pozdrawiam.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Jeśli u dziecka stwierdzono autyzm to zapewne w czasie gdy była przeprowadzona diagnoza prezentował takie cechy. Jeśli się Państwo z tym nie zgadzają to najlepiej zaczerpnąć jeszcze niezależnej opinii. Czasem bywa, że rodzicom jest trudno się pogodzić z pewnymi faktami co jest naturalne. Jeśli faktycznie potwierdzą się przypuszczenia z pierwszej diagnozy gdzieś indziej to trzeba skupić się na pomocy dziecku. Zaopstrzenia w specjalistyczną, stałą pomoc terapeutyczną, nabycia wiedzy o autyźmie i noże rozważenia zapisania się do grupy wsparcia.

Pozdrawiam
AM
w razie pytań jestem do dyspozycji
www.pracowniaterapeutyczna.eu

Zachęcam do zapoznania się z artykułem o autyźmie:
https://portal.abczdrowie.pl/autyzm-u-dzieci-co-jest-wazne-i-jak-postepowac