Czy dziecko ma autyzm?

witam serdecznie, mieszkam w Anglii, u dziecka mojej dziewczyny stwierdzono autyzm , lecz znikome cechy autyzmu pasuja do niego, objawy typu ( nie reaguje na swoje imie, lubi samotnosc, nie umie nawiazac wiezi z rowesnikami - odpadaja,) praktycznie 90% takich objawow odpada, teraz moje pytanie, czy to nadal autym ? dziecko ma problemy z mowa, (5 lat) nie mowi plynnie, w sumie duzo pojedynczych slow używa do dialogu, liczyc , czytac umie bardzo dobrze

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Dzień dobry!
Z doświadczenia wiem, że w UK bardzo lubią szybko stawiać diagnozy autyzmu lub ...nie widzieć problemu gdy faktycznie się pojawia. Dobrze byłoby pokusić się o jeszcze jedną opinię tak dla pewności. Zrobić badanie funkcjonalne, dokładny wywiad z rodzicami i poobserwować dziecko. Często rodzice robią badania podczas pobytów w Polsce.
W razie pytań jestem do dyspozycji, zapraszam również na spotkanie do Highworth w UK.
Zachęcam do zapoznania się z artykułem o autyźmie:
https://portal.abczdrowie.pl/autyzm-u-dzieci-co-jest-wazne-i-jak-postepowac
Z pozdrowieniami Agata Majda
www.pracowniaterapeutyczna.eu

Kilka pytań się nasuwa. Gdzie dziecko było badane w Polsce czy Anglii? Kiedy została postawiona diagnoza? Najlepiej by było, jakby Pan zacytował ową diagnozę z opinii. Są przecież dzieci autystyczne wysokofunkcjonujące - i w miarę dobrze sobie radzą w szkole i później w życiu, a są dzieci, które mają autyzm i nic nie mówią, prawie nic nie rozumieją i będą potrzebowały opieki do końca życia.

Pozdrowienia