Sylwetka serca lewokomorowa

mam na wyniku sylwetka serca lewokomorowa startuje do policji i pani na komisji powiedziala ze moge miec nadcisnienie a ja pracuje duzo fizycznie czy to moze byc wlasnie dlatego bo z cisnieniem to problemow nie mam

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Sama lewokomorowa sylwetka serca nie upoważnia jeszcze do rozpoznania choroby, a taki wynik badania jest możliwy u sportowców, osób pracujących fizycznie. Warto porównać ew. posiadane poprzednie badania RTG.