Szanse donoszenia ciąży przy niewydolności szyjki macicy

Witam. mam stwierdzoną niewydolność szyjki, rok temu poroniłam z tego powodu w 19tc, oraz 3 msc temu druga ciąża zakończyła się porodem przedwczesnym w 29tc przez cesarskie cięcie mimo tego, że miałam założony szew okrężny, szew nie wytrzymał. Niestety po 3 miesiącach podejrzewam, że jestem w ciąży. Chciałam się zapytać jakie mam szanse donoszenia tej ciąży ? co mam zrobić, aby dziecko urodziło się o terminie ? Z góry bardzo dziękuję.

Małgorzata Panek

Należałoby wykonać badanie USG przezpochwowe między 16-24 tygodniem ciąży, aby ocenić długość szyjki macicy. Na podstawie tego, lekarz zadecyduje o konieczności założenia szwu szyjkowego. Proszę udać się do ginekologa. On zaproponuje odpowiednie postępowanie, aby ciąża zakończyła się porodem w terminie.
Pozdrawiam