Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 7 2 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Szanse na utrzymanie związku po rozstaniu

Witam, 3 lata temu rozstałam się z chłopakiem, którego bardzo kochałam. nasz związek trwał 7 lat. Po rozstaniu on się zaczął odzywać i pokazywać jak mnie kocha, jednak nie potrafiłam mu zaufać i wrócić. Od tego czasu co chwile o sobie przypominał, robił dziwne wyskoki po których cierpiałam. Od 12.2013 spotykamy się raz na miesiąc w ramach "przyjaźni", jednak ja sobie wszystko przemyślałam i chciałabym teraz wrócić. W lutym mówił że chciał a teraz że nie chce ale kontakt chce utrzymywać. Pomóżcie
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Czy warto do siebie wracać po rozstaniu?

Mam wrażenie, ze dużo jest ambiwalencji i niezdecydowania w działaniach chłopaka. Być może traktuje Panią bardziej jak "koło ratunkowe"? Ma dzięki temu pewne "przywileje" jak w związku, ale nie ma zobowiązań czy odpowiedzialności. Czasem warto postawić granice, jasno zadeklarować swoje uczucia i możliwości. Czekanie i trwanie w zawieszeniu często przynosi więcej cierpienia niż spodziewanej satysfakcji i bliskości.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Dzień Dobry Pani,

Trudno jest mi jednoznacznie udzielić Pani wskazówki.

Gdyby zechciała Pani ze mną o tym porozmawiać, i uzyskać pomoc, zapraszam Panią serdecznie do kontaktu na Skype lub telefonicznego.

Życzę Pani tylko dobrego wyboru, Irena Mielnik-Madej

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy