Szara plama w obrębie oka u 3-letniego dziecka

Witam, moja 3-letnia córeczka ma na białku oka szarą plamkę. Czy należy udać się do okulisty>? nie zauważyłam aby słabo widziała, a ewentualnie proszę o podpowiedź jak sprawdzić czy dobrze widzi?

Witam. Może to być naczynie wodne oka lub plamka barwnikowa . Jeżeli córeczka ma ciemne tęczówki, brązowe nie wymaga to troski. Jeżeli jest niebieskooka trzeba iść do okulisty. Pozdrawiam