Szczegóły dotyczące operacji usunięcia pęcherzyka żółciowego

witam,chcialabym sie dowiedziec,co jest robione podczas wyciecia woreczka żółciowego.chodzi mi czy oprocz samego wyciecia jest cos odcinane,doszywane do dwunastnicy itp , przebieg operacji troche znam ale co bedzie sie w brzuszku dzialo-tego nie wiem a chcialabym sie dowiedziec,dziekuje za info.

Cholecystectomia obejmuje odpreparowanie pęcherzyka, podwiązanie tętnicy i przewodu pęcherzykowego. Czasem może dojść do powikłań, które powinien Pan przedyskutować z chirurgiem. Pozdrawiam.