T2W i DWI miernie hiperintensywne w segmencie do żyły

Witam mam pytanie do radiologa .W opisienapisane jest tak .Wsegmecie 1w przyleganiu do zyły wrotnej,widoczne jest w T2W i DWI miernie hiperintensywne o wielkosci 10x16 bez wzmocnienia pokontrastowego. pozatym miasz watroby bez zmian ogniskowych. to jest w opisie RM.BYŁABYM WDZIECZNA GDYBY MI KTOS WYJASNIŁ I rozszyfrował to pojecje .Z gory dziekuje.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Obecnie obrazy T2 zależne uzyskiwane są najczęściej za pomocą sekwencji szybkiego echa spinowego (FSE, TSE). Ogromna większość guzów jest hiperintensywna w obrazach T2-zależnych. Zmiana hiperintensywna w w projekcji T2 może odpowiadać torbieli, naczyniakowi ( raczej byłoby tu wzmocnienie po podaniu kontrastu), ognisku rozpadu w guzie lub małemu, bogato unaczynionemu przerzutowi (rzadko). Konieczne jest wykonanie biopsji oraz ocena funkcji nerki.