Teratoma maturum cysticum ovarii

Proszę o przetłumaczenie wyniku histop po usunięciu jajnika: Teratoma maturum cysticum ovarii. Salpxinx sine leasionibus. Ponadto fragment części koronowej jajnika z pęcherzykami primordialnymi.

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowna Pani, Podaję tłumaczenie: Torbielowaty, dojrzały potworniak jajnika. Jajowód bez patologii.
Potworniaki dojrzałe są niezłośliwymi nowotworami, choć w literaturze spotkać można pojedyncze opisy zezłośliwienia.
Pozdrawiam, Wojciech Kawiorski

Witam. W zapewne usuniętym jajniku znalezione zostało utkanie dojrzałego potworniaka - czyli nie złośliwego = pełne wyleczenie. W jajniku dojrzewają komórki rozrodcze - jajowe -zlokalizowane właśnie w pęcherzykach primordialnych. Powodzenia.