Torbiel na jajniku a doustna luteina

Witam Mam 4cm torbiel na prawym jajniku, lekarz przepisał mi doustna luteinę 50 pod język 3 razy dziennie przez 5 dni. Jak długo czekać na okres od odstawienia tabletek? Martwię się bo 4 dni temu przestałam je brać i nic. Z góry dziękuję za pomoc

Witam! Zazwyczaj okres występuje około 4-5 dni po odstawieniu luteiny. Jednak jeśli w Pani przypadku mamy do czynienia z zaburzeniami hormonalnymi (które mogły być również przyczyną pojawienia się torbieli), krwawienie może nie wystąpić w ogóle. Proszę pozostać pod stałe opieka prowadzącego ginekologa.