Uczucie głodu po wizycie u dietetyka

Witam. Tydzień temu byłam u Pani dietetyk i dała mi tylko kartkę o której i ile mam jeść, ale to nic nie daje bo jestem ciągle głodna. Następną wizyte mam w kwietniu ale nie chce czekać. Moja koleżanka jak była dostała jakieś tabletki i schudła po nich. Pomóżcie.

Witam serdecznie,

Na diecie nie możemy być głodni. Nie o to chodzi w odchudzaniu. Należy jeść mniejsze porcje ale częściej i nie dopuszczać do wygłodzenia organizmu. Wynika z tego że otrzymała Pani dietę źle zbilansowaną i nieodpowiednio dobraną do Pani zapotrzebowania kalorycznego. Moim zdaniem najlepsze efekty dają wizyty częste a mianowicie co tydzień lub dwa tygodnie. wtedy ma Pani ciągły kontakt z dietetykiem i może zwrócić uwagę na problemy które się pojawiają w czasie odchudzania. Specjalista zaś ma ciągłą kontrole nad Pani wynikami masy ciała tkanki tłuszczowej czy wody metabolicznej zgromadzonej w organizmie i może w odpowiedni sposób zareagować na obserwowane przy pomiarach zmiany. Ważne jest monitorowanie wyników i na ich podstawie dobór właściwej diety. Ułożenie indywidualnej diety, dostosowanej do Pani potrzeb i stylu życia możliwe jest po szczegółowym wywiadzie dietetycznym, więc nie jestem w stanie na chwilę obecna Pani pomóc.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację dietetyczną lub zachęcam do kontaktu
tel 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk dietetyk

Witam, skoro na zaleconej diecie odczuwa Pani głód, najprawdopodobniej w tej diecie jest za mało produktów dostarczających błonnika (zakładając, że jada Pani dokładnie tak, jak Pani zalecono). Proponowałabym nie czekać do kwietnia, tylko udać się na wizytę niezwłocznie.
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl

Jak pojawia się głód można pic dużo wody i podjadać surowe warzywa. Natomiast niewielki głód może pojawiać się tylko w pierwszych 2-4 tygodniach diety, później absolutnie nie. Jeżeli głód jest duży to znaczy, ze dieta jest po prostu źle skomponowana.