Uczucie guli w gardle a nerwica

Od paru dni czuję, że mam gulę w gardle. Jest to bardzo bolesne, zwłaszcza przy przełykaniu śliny. Ostatnio miałam zapalenie gardła, ale lekarz twierdzi, że to nie przez to. Ogólnie przeżywam silne stresy, ciągle się denerwuję. Jestem nerwowa, wpadam często w histerię, płaczę nocami.. Czy to jest nerwica?

Jeśli opisywany objaw będzie się utrzymywał, a laryngolog nie stwierdzi nieprawidłowości w zakresie gardła i górnych dróg oddechowych, wówczas wskazana będzie konsultacja u lekarza psychiatry - właśnie pod kątem zaburzeń lękowych (dawniej zwanych nerwicami). Proszę pamiętam, że w przypadku takiego rozpoznania istnieją skuteczne sposoby terapii.