Uczucie rozdwojenia jaźni oraz ataki paniki i lęku

Witam, mam pewiem problem. Od dwóch dni cierpię z powodu rozdwojenia jaźni. Jestem z moimi przyjaciółmi a jest tak jakby mnie nie było. Czuję że jestem ciałem a dusza gdzieś obok mnie błądzi. Cierpię bardzo z tego powodu. Nie chce mi się żyć. Czuję po prostu że jestem ale tak jakby mnie nie było i strasznie sie tego boję. Przez to że dzieje się coś z moją duszą dostaję ataku paniki i lęku. Nie wiem co mam robić. Proszę o pomoc! Fizzy22
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,
To, co opisałaś przypomina stan derealizacji - depersonalizacji. Może on wystąpić w wyniku na przykład traumatycznych przeżyć, jak również przemęczenia.
Napisałaś, że ten stan trwa od dwóch dni. Postaraj się dobrze wypocząć i zrelaksować. Jeśli w ciągu kilku najbliższych dni ten stan się nie zmieni, to warto skonsultować się z psychologiem.
Pozdrawiam

Dzień Dobry Panu,

Proszę nie czekać i udać się do Poradni Zdrowia Psychicznego (o skierowanie proszę poprosić lekarza pierwszego kontaktu, w ramach NFZ-tu) lub prywatnie, celem podjęcia
odpowiedniego dla Pana leczenia.

Z przesłaniem dobrego samopoczucia,
irena.mielnik.madej@gmail.com